Wasze dziecko lubi poznawać świat organoleptycznie czyli bada nieznane mu przedmioty znajdujące się w zasięgu ręki poprzez włożenie ich do ust. Jest to naturalny odruch. Bardzo częstym powodem zgłaszania się rodziców do lekarza jest połknięcie ciała obcego przez jego pociechę. Najczęściej dotyczy to dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 3 roku życia oraz dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Maluszki najczęściej połykają elementy zabawek, monety, kolorowe koraliki, klocki, pionki do gry, kulki magnetyczne, baterie zasilające otaczające nas urządzenia elektroniczne.

zobacz

W dniu 3 lutego nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Zawodów w Tenisie Stołowym Indywidualnie. Nasi uczniowie bardzo dobrze się spisali i swoją bardzo dobrą gra zapewnili sobie awans do zawodów powiatowych. W swoich kategoriach wygrał Nico Pawleta w kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Marta Felka a najniższy stopień podium zajęła Emilia Suchy. Gratulacje i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

27 stycznia w Hali sportowej przy PSP nr 2 w Zdzieszowicach odbyły się Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym drużynowo. Nasza szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie Nico Pawleta, Tobiasz Kuczera oraz Tobiasz Pientka. Uczniowie wygrali mecz z gospodarzami lecz musieli uznać wyższość zawodników z Straduni oraz Gogolina, co pozwoliło im stanąć na najniższym stopniu podium. Gratulacje. 

Z okazji Dnia Jabłka uczniowie naszej szkoły przygotowywali plakaty, filmiki, prezentacje, a nawet quiz zachęcające do ich spożywania. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali materiały przygotowane na tę okazję, ale ich uwaga była bardziej przykuła do jabłkowych słodkości. 

Dziękujemy wszystkim (również Rodzicom) za zaangażowanie i wzięcie udziału w akcji.

Dziś nasi uczniowie dumnie i godnie reprezentowali szkołę podczas eliminacji rejonowych Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2023. Dzielnie zmierzyli się z testem konkursowym o Ewangelii według świętego Łukasza osiągając bardzo wysokie wyniki. Finał diecezjalny już w marcu, gdzie w szranki konkursowe stanie Marta, Hania i Szymon. Gratulujemy. Więcej zdjęć w Galerii.