Przedstawiamy Oferty wycieczek jednodniowych do Wrocławia i Gliwic.  Prosimy o zapoznanie się z propozycjami

14 października nasi uczniowie uczestniczyli w  II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

To już kolejny rok kiedy włączyliśmy się w tę akcję promującą czytelnictwo. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki. Na przerwach wszyscy pilnie czytali, a na dwóch wybranych  uczniom klasy I - III lekturę „Wróbelek Elemelek” czytała uczennica kl. V. W akcję również włączyli się pracownicy szkoły. Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych, przyczyniliśmy się do pobicia rekordu. 

Więcej zdjęć w galerii

Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie w ramach programu dotacyjnego ,,Kultura dostępna 2021 Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sport, zadanie - Muzeum w podróży - mobilny projekt edukacyjny” realizowany przez Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu.

Klasa IV ,,Strój ludowy z przełomu XIX i XX wieku”. W ramach zajęć uczniowie ozdabiali bawełniane workowe plecaczki.

Klasa V i VI ,,Jan Cybis o wybitnym malarzu rodem spod Głogówka”. A w ramach tych zajęć uczniowie ozdabiali drewniane pudełka.